Каталог товарів

Мереживо та гіпюр - у чому різниця? Порівняння та відмінності.

Категорії
Зміст
  1. Як зрозуміти це мереживо або гіпюр
  2. Мереживо
  3. Гіпюр
  4. Чим відрізняються мереживо та гіпюр?
  5. Що краще – мереживо чи гіпюр?

Деякі впевнені, що гіпюр та мереживо – абсолютно однакові тканини. Але це поширена помилка. Матеріали поєднує неймовірна ніжність та легкість. Але гіпюр і мереживо мають безліч важливих відмінностей. Яких саме – розберемося докладніше.

Як зрозуміти це мереживо або гіпюр

Гіпюр і мереживо на вигляд дійсно дуже схожі. Вони є полотна з плетених візерунків, з'єднаних між собою. Але характерні відмінності таки існують.

Мереживо

Мереживо - це тканина, що не має сітчастої основи. Воно повністю складається з орнаменту, який утворений шляхом переплетення ниток.

Мереживо з'явилося багато століть тому у Франції. Мереживами прийнято було прикрашати предмети жіночого та чоловічого одягу. Для виробництва мережива використовують натуральні та синтетичні волокна. Мереживо виготовляють вручну або на промислових верстатах.

Мереживо часто можна зустріти при обробці капелюхів, взуття. Воно гармонійно поєднується зі стилем кантрі та прованс.

Головний недолік мережива – матеріал вимагає особливого догляду, дотримання режиму прання та прасування.

Гіпюр

Термін «гіпюр» з'явився у XVIII столітті для позначення плетеного мережива, створеного гачком. Головною відмінністю гіпюру був об'ємний візерунок. Гіпюр є різновидом мереживної тканини. Його відмінна риса – сітчаста основа. Гіпюр виробляють виключно на механізованих верстатах із синтетичних ниток.

Гіпюр – це легка тканина, яка пропускає повітря, дозволяючи дихати шкірі. Він витримує численні прання, стійкий до умов експлуатації. Гіпюр не меніться, лише іноді може знадобитися легке прасування або відпарювання. 

Тканину виготовляють на трикотажних верстатах. В основі гіпюру віскозні, поліефірні нитки та лайкра. За рахунок цього гіпюр може значно відрізнятися за характеристиками та ціною. Гіпюр може бути занадто жорсткий через включення ниток люрексу.

Єдиний недолік гіпюру - візерунок, нанесений на сітчасту основу, трохи грубуватий. У процесі носіння на матеріалі можуть з'являтися затяжки та зачіпки. Тому під час пошиття одягу не обійтися без підкладки.

Чим відрізняються мереживо та гіпюр?

У мережива та гіпюру безліч подібностей, але відмінності не можна ігнорувати. 

Гіпюр - це тканина, що ідеально підходить для створення повноцінних предметів гардеробу. Гіпюр часто випускають полотнами для виготовлення нарядів. Щоб штучна візерункова тканина не кололо тіла, гіпюр застосовують разом з підкладкою з м'якої сітки.

Мереживо є ажурною стрічкою – вузькою або широкою. Його застосовують для декору суконь та предметів інтер'єру. Через прозорість мереживо часто комбінують з іншими тканинами – атлас, трикотаж, віскоза, денім. Мереживну тканину накладають зверху основного матеріалу або виконують візерункові вставки.

Найчастіше ажурний тонкий гіпюр випускають однотонним. Матеріал вражає різноманітністю дизайнів, але традиційно застосовують квіткові орнаменти та графічні елементи.

Як правило, гіпюр - це найтонша, практично невагома тканина. Мереживо за структурою щільне та важче.

Для гіпюру характерна висока еластичність, у той час як мережива більш м'які та приємні на дотик. Через те, що мереживо гірше тягнеться, воно підходить для створення предметів гардеробу вільного крою, декорування манжетів та комірів. З гіпюру навпаки можна створити одяг, що облягає силует.

Завдяки еластичності гіпюр повторює пропорції фігури. Цей фактор обов'язково потрібно враховувати - гіпюр не здатний приховувати недоліки, разом з перевагами він підкреслить і вади фігури.

Мереживо не схильне до деформацій та розтягування. Воно довго зберігає первісний привабливий вигляд. Саме через природну жорсткість мереживо рідко використовують для пошиття спідньої білизни. Прямий дотик із делікатними зонами шкіри може призвести до подразнення.

Що краще – мереживо чи гіпюр?

Дати однозначну відповідь на це питання неможливо навіть фахівцю. Все залежить від того, який виріб планують шити. Мереживні тканини використовують у всьому світі для пошиття та прикраси одягу. Якщо потрібно створити вечірню сукню прямого крою, краще вибрати мережива із натуральних волокон. 

Об'ємний мереживний візерунок буде вигідно виділятися на однотонній щільній тканині, яку можна використовувати як підкладку. Мереживо гармонійно поєднується з оксамитом, шовком, атласом та шкірою.

Гіпюр та мереживо кардинально відрізняються складом ниток. Якщо потрібно зробити ставку на користь шляхетності та елегантності, створити образ дозволить лише мереживна тканина. Синтетичний блиск гіпюрової тканини може здешевити вбрання і не завжди є доречним. Найчастіше гіпюр використовують для пошиття таких виробів:

  • коктейльні сукні;
  • жіноча білизна;
  • об'ємні спідниці з контрастною підкладкою;
  • комбіновані блузи.

Часто гіпюр застосовують для декору предметів інтер'єру – штори, подушки, серветки.

Гіпюр та мереживо – відмінний варіант на будь-який випадок життя. За допомогою цих тканин можна створити неповторні образи. Але який саме матеріал вибрати – справа смаку!
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*