Каталог мережива

Як прати мереживо правильно

Категорії
Зміст
  1. Як правильно прати мережива
  2. ТОП-5 секретів у пранні мережива
  3. Прання мережива: особливості тканини
  4. Сушіння мережива
  5. Чи можна прасувати мережива

Мереживо - делікатна тканина, яка вимагає до себе дбайливого ставлення. Але наскільки б трепетно ви ​​не використовували мережива, вони не можуть завжди залишатися свіжими і чистими. А якщо довго їх зберігати, вони можуть набути неприємного запаху. У такому разі не уникнути прання мереживних виробів. Але як це зробити правильно, щоб не зашкодити повітряній тканині?

Як правильно прати мережива

Мереживо не терпить до себе агресивного ставлення. Для прання мереживних виробів необхідно використовувати спеціальні засоби для делікатних тканин. Вони здатні інтенсивніше проникнути між волокнами, і легко виполіскуються водою.

Перед пранням мереживну тканину потрібно струсити, щоб позбавити її від пилу, що накопичився. Існує кілька основних правил прання мереживних тканин:

  • Мереживо стирають у теплій мильній воді.
  • Засіб для прання слід повністю розчинити у воді.
  • Мереживо не можна терти.
  • Серйозні забруднення з мережива відмиваються легше, якщо тканину попередньо замочити в прохолодній воді.
  • Мереживо полощуть після прання у воді кімнатної температури.
  • Мереживо не можна віджимати руками або всередині махрового рушника.
  • Щоб повністю видалити з мережива мильний розчин, полоскати його потрібно у холодній воді не менше 4 разів.
  • Кольорові мережива можуть втратити колір під час прання, тому їх потрібно прати окремо від інших виробів.
  • При пранні мережива в машинці, необхідно уникати режиму віджиму.
  • Для прання мережива підійдуть делікатні рідкі гелі, що не містять хлору.
  • Якщо пральна машина має режим «Антизминання», його потрібно включити під час прання – так білизну вдасться погладити швидше та якісніше.

ТОП-5 секретів у пранні мережива

Щоб зберегти привабливий вигляд мережива, скористайтеся нашими секретами:

  • Секрет 1. Якщо необхідно відбілити мереживну тканину, можна використовувати народний спосіб – кілька крапель перекису водню додають до води. Мереживо залишають у цьому розчині на деякий час.
  • Секрет 2. Якщо після прання або носіння мереживо набуло жорсткості, достатньо додати у воду пару крапель лимонної кислоти - вона пом'якшує тканину, робить її податливою.
  • Секрет 3. Вивести стійкі забруднення з мереживної тканини допоможе харчова сода. Зробіть розчин у пропорції 1 столову ложку соди на 3 л води. Замочіть в отриманому розчині мереживну тканину на пару годин, а потім виперіть мереживо у звичайному режимі. Головне – ретельно видалити із тканини соду.
  • Секрет 4. Замість кондиціонера під час прання можна застосувати 2-3 краплі ефірних олій, аромат яких вам подобається найбільше.
  • Секрет 5. Білим мереживним виробам можна надати свіжість, використовуючи синьку або крохмаль. Але треба вміти поводитися з ними. Синьку розчиняють у невеликому обсязі теплої води, суворо дотримуючись пропорцій. Важливо регулювати час контакту синьки з мереживом. У протилежному випадку тканина замість білості може придбати надто яскравий синій колір.

Прання мережива: особливості тканини

Щодо того, з якої тканини пошитий виріб, догляд за мереживом відрізнятиметься:

  • Стрейчеве мереживо. Еластична тканина практична в носінні, і її часто використовують на всі випадки. Через те, що у складі стрейчевої тканини присутні волокна еластану, вони швидше зношуються при механічному впливі та підвищених температурах. Таке мереживо рекомендують прати вручну за температури не більше 40 градусів. Попередньо стрейчеве мереживо не потрібно замочувати. Важливий нюанс – через присутність еластану мереживо після прання не можна скручувати (достатньо віджати його легкими рухами). Багато пральних машин мають делікатний режим, який дозволить ніжно випрати мереживну тканину і не нашкодити їй. Але все ж для стрейчевого мережива краще ручне прання - так вироби довше зберігатимуть привабливий вигляд. Якщо все-таки не обійтися без прання в машинці, мереживний виріб рекомендують помістити в спеціальний сітчастий мішочок. Якщо потрібно прати стрейчеву мереживну білизну, всі гачки попередньо потрібно застебнути, щоб вони не пошкодили мереживну тканину. Вироби зі стрейчевого мережива категорично не можна вибілювати. Навіть найбільш щадні відбілювачі у складі містять хімічні компоненти, які руйнують еластан.
  • Мереживо шантильї. Шляхетне мереживо, яке вибирають для особливого випадку. Мереживо шантильї можна прати тільки вручну при температурі не вище 30 градусів. Найтонше переплетення ниток на полотні вимагає педантичного догляду - найменша незручність і на матерії залишаться зачіпки. Попередньо виріб рекомендують замочувати із засобом для делікатного прання. Після видалення плям викручувати мережива не можна - шантильї не вбирає воду, тому мереживо досить легко струсити або дати воді стекти.
  • Бавовняне мереживо. Потребує особливого догляду - прати його потрібно в ручну при температурі не вище 40 градусів. Важливо дотримуватись температурного режиму – якщо вода буде надто гарячою, мереживо зменшиться у розмірах, на ньому з'являться катишки.
  • Мереживо на сітці. Об'ємні щільні візерунки на легкій сітці підлягають лише ручному пранню. Їх рекомендують замочувати у розчині теплої води з рідким засобом для прання. Сильно віджимати мережива на сітці категорично заборонено!

Сушіння мережива

Мереживні вироби заборонено сушити на батареях і сушках для рушників - занадто високі температури нагрітого металу безповоротно пошкодять найтонші нитки і зруйнують волокна.

Оптимальний варіант - сушіння мереживних виробів на спеціальних плічиках. Якщо таких немає, тканину можна розкласти на рушник, уникаючи утворення заломів. Сушіння в розправленому стані на горизонтальних поверхнях дозволить уникнути деформації тканини. Мереживні вироби не можна розвішувати на сушарку вертикально – вони втратять свою форму.

Мереживні серветки після прання можна прикріпити шпильками до плоскої поверхні. Вироби округлої форми фіксують, починаючи від центру, рухаючись до країв. Квадратні вироби навпаки – від краю до центру.

Несприятливо на мереживо впливає сушіння під прямими променями сонця. Нехтування цим правилом призведе до швидкого вигоряння кольору мереживної тканини.

Чи можна прасувати мережива

Прасувати мереживні вироби небажано. Але якщо є така необхідність, краще застосувати відпарювач.

Існує 2 основних способи прасування мережива:

  1. Праска по вивороту (не слід сильно притискати праску - це позбавить мереживо привабливого обсягу).
  2. Відпарювання у вертикальному положенні.

Щоб зберегти обсяг мереживних елементів, гладити мереживо потрібно по вивороті на мінімальному температурному режимі праски. При цьому мережива мають бути злегка вологими.

Бавовняні мережива гладять виключно через вологу тканину. Дрібні деталі мереживної матерії відгладжують акуратно краєм носика. Мереживні скатертини гладять через вологу марлю, складену в кілька шарів.

Мереживо, у складі яких є синтетичні волокна, гладити заборонено. Стрейчовим мереживам протипоказане прасування - занадто високі температури праски пошкодять волокна еластану. 

Пам'ятайте – будь-які експерименти можуть безповоротно зіпсувати мереживо! Якщо ви не впевнені у своїх силах, краще скористатися послугами хімчистки!



Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*